איך נולד הרעיון של הספר

מיכאל, הוא חברי הטוב מגיל 15.

בהתחלה החברות התאפיינה בצעידה למרכזי ספורט, משחקי כדור סל אין-סופיים ותרגילי מתח/מקבילים על מיני מתקנים מאולתרים. שנינו היינו ספורטאים תחרותיים, כל אחד בתחומו ובהמשך שירתנו שנינו כמדריכי ספורט בצה"ל. לאחר מכן, פנינו כל אחד לקריירה משלו בתחומי השיווק ומנהל העסקים. 

יחסינו המשיכו להתמקד באהבתנו לספורט, למעקב אחר הקריירה של מייקל ג'ורדן ולשיחות הולכות ומעמיקות בנושאים כמו: ביצוע נכון של התעמלות ופעולות נוספות לשמירה על הבריאות, המראה החיצוני וההרגשה הטובה. דנו בדרכים אפשריות לעסוק בהגברת המודעות הכללית לצורך החיוני של הפעילות הגופנית, להרגלי אכילה נכונה ועוד נושאים רבים הקשורים לבריאות הגוף והנפש.

יחד רצנו בדרכים בתקופה שזה עוד עורר השתוממות ויחד ראינו בסיפוק, איך העיסוק בספורט והמודעות לבריאות הולכים וגוברים משנה לשנה. גם אז, ראינו איך אנשים פועלים בדרכים שאינן יעילות ואף מזיקות להם וכן זיהינו את הצורך של אלה ששום דבר לא "עובד בשבילם" או כאלה שאינם מתאימים למסגרות כמו "חדר הכושר" ומסגרות קבוצתיות אחרות ו"נופלים בין הכיסאות".

ככול שהתקרבתי לסוף העשור הרביעי לחיי, התחדדה בי ההכרה שאני רוצה לעסוק בתחומים אלה- "הבוערים בעצמותי" גם במחיר של "להתחיל מחדש". סגרתי את עינייני שמקודם, רכשתי השכלה רלוונטית והתחלתי לצבור ניסיון מעשי. האש רק הלכה והתחזקה. התפתחתי למאמן כושר ובריאות בכיר ולמאמן אישי לאורח חיים בריא, עבדתי עם אנשים רבים ונחלתי הצלחה מקצועית לא מבוטלת, אולם עדיין הרגשתי את התסכול שבחוסר היכולת להגיע לציבור הרחב ולהעביר את ההבנות והנסיון הרב בתחומי האימון האפקטיבי, התזונה הבריאה, היכולת לעצב ולשמור על גזרת גוף רצויה, הדברים השונים שמשפרים את איכות החיים ועוד.

עדיין שאלנו: מה עם אלה שלא מתאימים לחדרי כושר ומועדונים? איך מתאימים דרך אישית, בתוך שפע המידע? מה כדאי לעשות "תכלס"? מה "יעבוד בשביל" האדם האחד? איזה ציוד כדאי לו לקנות, אם בכלל? ועוד שאלות רבות שנשארו ללא מענה ברור. 

אז הגיע אותו יום שבו מיכאל בא לביקור ו"ישבנו על כוס תה" כהרגלנו. מיכאל שתק והסתכל עלי ארוכות ופתאום שאל:"למה שלא תכתוב ספר?". נדהמתי. מה לי ולכתיבה? ציוני בספרות וחיבור בביה"ס לא היו מקור לגאווה. אפילו משגיאות כתיב אני עדיין סובל מטעמי דיסלקסיה כזו או אחרת ובכלל, למה שמאמן כושר יפרוש את תורתו לשימוש חופשי - האין זה "גול עצמי"? כל השאלות עברו ביעף ובאותה המהירות גם התשובות. הרי זה ברור! זה הדבר! על הקשיים אני אתגבר, הרי זה ספר הדרכה מעיקרו ולא פרוזה גבוהה וגם פרנסת מאמני הכושר לא תיפגע מכך- תמיד יש אנשים הזקוקים למאמן אישי מסיבות שונות. הספר יהיה הדרך להגיע לאותם אנשים שלא יכולים או לא רוצים להשתמש שבשרותי מאמן אישי- זו הדרך להגיע לציבור הרחב. איך לא חשבתי על זה קודם?! ההחלטה נלקחה בו במקום.

מאז עברו כמעט שנתיים- זמן שהוקדש לכתיבת הספר, להקמת חדר כושר לאנשים הרוצים להתאמן בפרטיות ובהמשך- להקמת האתר הזה. 

בנוסף למדתי לקח חשוב- יש רגעים מדהימים כאלה בחיים, בהם "נופל אסימון" והחיים עולים באחת על דרך חדשה, משתנים שינוי טוטאלי ואין עוד דרך חזרה.